top of page
BABALIK ROLÜ VE BABALIK ALGISI - Umut Aslan
BABALIK ROLÜ VE BABALIK ALGISI - Umut Aslan

23 Ara Cmt

|

Bergama

BABALIK ROLÜ VE BABALIK ALGISI - Umut Aslan

Sosyal çevrenin babalık rollerini ve babalık algısını pekiştiren etkisinin de tartışılacağı seminer, babaya atanan klişeleşmiş kalıp yargıları ve rolleri kırarak eşit ebeveynlik kavramı üzerinden farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Saat ve Yer

23 Ara 2023 16:00 – 17:30

Bergama, Turabey, Hacı Yamak Sk., 35700 Bergama/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Toplumsal cinsiyet rolleri açısından aileye bakıldığında, geleneksel cinsiyet rollerine göre davranan erkekler, babalık rollerinde ev işleri, yemek yapma ve çocuk bakımı gibi rollerin sorumluluğunun kadına ait olduğunu düşünürler. Oysa çocuğuyla her yönden ilgilenen bir baba figürünün varlığı, toplumdaki kalıp yargıları ve tabuları kırarak algıların değişmesini ve çocukların

da sosyal ilişkilerinde ve toplumsal gelişiminde eşitlikçi bir bakış açısıyla yetişmesini sağlar. Sosyal çevrenin babalık rollerini ve babalık algısını pekiştiren etkisinin de tartışılacağı seminer, babaya atanan klişeleşmiş kalıp yargıları ve rolleri kırarak eşit ebeveynlik kavramı üzerinden farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

23 Aralık Cumartesi saat 16.00 Odeon Pergamon Kültür Sanat Alanı

Umut Aslan hakkında:

1982 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Maliye Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra Kordon Vergi Dairesinde çalışmaya başladı.  Çalışırken, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde lisans, Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstütüsü’nde de yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bergama’da Büro Emekçileri Sendikası İlçe Temsilciliği yaptı. Bergama İlgili Babalar Derneği ve Ne Yerde Ne Gökte Derneği’nin kuruluşunda  görev aldı. Bergama Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk yaptı.  2019 yılında Bergama Çevre Filmleri Festivali ve 2021 yılında Bergama Tiyatro Festivali’nin organizasyonunda yer aldı. Halen Ne Yerde Ne Gökte Derneği yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page