top of page
Ekofeminist Söylem ve Sanatsal Anlatı Semineri - Pınar Boztepe Mutlu
Ekofeminist Söylem ve Sanatsal Anlatı Semineri - Pınar Boztepe Mutlu

02 Mar Cmt

|

Bergama

Ekofeminist Söylem ve Sanatsal Anlatı Semineri - Pınar Boztepe Mutlu

Zihni ve yaratıcılığı harekete geçiren vizyonu dolayısıyla ekofeminist anlatının sanatsal söylem üretme potansiyeline yönelik bir seminer gerçekleştirilecektir

Saat ve Yer

02 Mar 2024 15:00 – 16:00

Bergama, Turabey, Hacı Yamak Sk., 35700 Bergama/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Ekofeminizm, ataerkil yapılanmanın sürecinde görmezden gelinen ‘Doğa’ ve ‘Kadın’ etkileşiminin ve sömürülerinin tarihsel ve kültürel kökenlerine değinen bir sosyal harekettir. Doğanın ve feminist teorilerin çerçevesinde dünyayı sorgular, disiplinler arası bir ortamda tartışır ve çözümler üretir. Zihni ve yaratıcılığı harekete geçiren vizyonu dolayısıyla ekofeminist anlatının sanatsal söylem üretme potansiyeline yönelik bir seminer gerçekleştirilecektir. Ekofeminist Söylem ve Sanatsal Anlatı Semineri Dokuz Eylül Üniversitesi GSF öğretim görevlisi Pınar Boztepe Mutlu ile 2 Mart'ta gerçekleşiyor.  

Pınar Boztepe Mutlu Hakkında: 

1981'de İzmir’de doğdu. 2010 yılında Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine başladı ve 2014 yılında '1945 Sonrası Japon Fotoğrafçılığını Etkileyen Faktörler' başlıklı tezini tamamladı. 2020 yılında aynı üniversitenin Sanat ve Tasarım Bölümü Sanatta Yeterlik Programı’ndan ‘Kavramsal Fotoğrafta Yüzey Araştırmaları ve Kültürel Coğrafyalar’ adlı teziyle mezun oldu. 2019 yılında İngiltere/Londra merkezli Westminister University Photography (MA) Departmanı’nda sekiz ay süreli değişim programını tamamladı. Tezi kapsamında Londra’da ‘Home’ adlı kişisel sergisini açtı. Birçok ulusal ve uluslararası karma ve grup sergisine katıldı.  2013 yılında başladığı Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta, akademik ve sanatsal çalışmalarına devam etmektedir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page