top of page
Geceyi Yürümek Atölyesi için Açık Çağrı
Geceyi Yürümek Atölyesi için Açık Çağrı

09 Oca Sal

|

Bergama

Geceyi Yürümek Atölyesi için Açık Çağrı

Bu atölyede sağaltıcı ve yaratıcı bir deneyim alanı yaratabilmenin olanaklarını birlikte tartışacak; cebimizde şiir, elimizde bir fotoğrafla, geceyi yürüyeceğiz. Atölye süreci boyunca deneyimlerimizi farklı disiplinlerde sanatsal anlatılara dönüştürerek 8 Mart’ta bir sergiyle taçlandıracağız.

Saat ve Yer

09 Oca 2024 08:00 – 23:50

Bergama, Turabey, Hacı Yamak Sk., 35700 Bergama/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

“Yaşam, planlanmış etkinlikler arasında gerçekleşen öngörülmeyen olaylardan oluşur ve ona asıl değerini veren de hesapta olmayandır.”

Rebecca Solnit

Yürümek ritimdir; düşüncelerin ve duyguların yolculuğudur. Yürüyüş, tarih boyunca sanatçıların, yazarların, filazofların ve düşünürlerin yaratıcılık kaynağı olmuştur. Kadınlar ise ancak 19. yüzyılın sonundan itibaren sokaklarda görünür olmaya başlar. Ve bilinmeyene yürümek, Virginia Woolf’tan, Agnes Varda’ya, Yoko Ono’dan, Rebecca Solnit’e kadar birçok düşünür, yazar ve sanatçı kadının yaratıcı süreçlerinin bir parçası haline gelmiştir.

Gece yürümek ise günümüzde kadınlar için hala tedirgin edici bir deneyimdir. Bu atölyede sağaltıcı ve yaratıcı bir deneyim alanı yaratabilmenin olanaklarını birlikte tartışacak; cebimizde şiir, elimizde bir fotoğrafla, geceyi yürüyeceğiz. Atölye süreci boyunca deneyimlerimizi fotoğraf, kolaj, harita, resim, metin ve video gibi farklı disiplinlerde sanatsal anlatılara dönüştürerek 8 Mart’ta bir sergiyle taçlandıracağız.

Atölye Yürütücüsü:

Günseli Baki

Atölyeye kimler başvurabilir:

Atölye, sanatın farklı disiplinlerinde ( görsel sanatlar, plastik sanatlar, performans sanatları) üreten ve atölye sürecindeki deneyimlerini yaratıcı üretimler gerçekleştirerek aktarmak konusunda heyecanlı kadın katılımcılara açıktır.

Kontenjan:

10 kişi ile sınırlıdır.

Atölye Oturumları:

Atölye 8 oturum ve bir gece yürüyüşünü kapsamaktadır. Oturumlar Odeon Pergamon Kültür Sanat Alanı'nda gerçekleşecektir. Katılımcıların tüm atölye oturumlarına katılması beklenmektedir.

Atölye Oturumları:

12 Ocak Cuma  19.00  21.00

15 Ocak Pazartesi 19.00 - 21.00

16 Ocak Salı - Gece Yürüyüşü

22 Ocak Pazartesi 19.00 - 21.00

29 Ocak Pazartesi 19.00 -21.00

3-4 Şubat Değerlendirme Oturumları

Son Başvuru:

9 Ocak 2024

Sergi:

Atölye ücretsizdir ancak atölye süresince üretilecek ve sergide yer alacak eserlerin üretim bedelleri, serginin prodüksiyon (çerçeve vb) maliyetleri katılımcıların kendileri tarafından karşılanacaktır.

Atölye Yürütücüsü:

Günseli Baki Hakkında

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page