top of page
Kozak Söylenceleri
Kozak Söylenceleri

01 Eyl Per

|

Bergama

Kozak Söylenceleri

Odeon Pergamon Kültür Sanat Alanı, 1 Eylül Perşembe günü, saat 19.30’da, gazeteci ve fotoğrafçı Ergin Gelir’in “Kozak Söylenceleri" adlı fotoğraf sergisiyle açılıyor.

Saat ve Yer

01 Eyl 2022 19:30 – 23:30

Bergama, Turabey, Hacı Yamak Sk., 35700 Bergama/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Odeon Pergamon Kültür Sanat Alanı, 1 Eylül Perşembe günü, saat 19.30’da, gazeteci ve fotoğrafçı Ergin Gelir’in “Kozak Söylenceleri" adlı fotoğraf sergisiyle açılıyor. Fıstık çamları ve doğal güzellikleriyle tanınan Kozak Yaylası’nda binlerce yıldır insan ve yaban hayatı belli bir denge içinde sürerken son zamanlarda bu dengenin insan eliyle bozulmasına, büyük bir doğa talanının başlamasına dikkat çekmek; yok ettiklerimizle, yağmaladıklarımızla ve umursamadıklarımızla yüzleşmek için tasarlanan sergi, 1 Eylül’den 18 Eylül’e kadar hafta sonları ve hafta içi çarşamba ve cuma günleri saat 13.00-20.00 arasında ziyarete edilebilecek.

Ergin Gelir hakkında: 

20 Haziran 1985’te Kozak Çamavlu Köyü’nde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Kozak Yukarıbey İlköğretim Okulu’nda, lise eğitimini Bergama Lisesi’nde tamamladı. Eğitimine 2005 yılında Mersin Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde devam etti. Öğrencilik yıllarında üniversitenin Alternatif Gazetesi’nde  editörlük ve genel yayın koordinatörlüğü yaptı. 2007 yılında Doğan Haber Ajansı’nda muhabir olarak çalışmaya başladı. Yine aynı yıllarda Milliyet gazetesinin gençlik eki “Gencim” gazetesinde genel yayın yönetmenliği yaptı. 2010 yılında “Şehirden Uzakta” isimli ilk kişisel fotoğraf sergisini açtı. Üniversitenin Basın Halka İlişkiler Birimi’nde editörlük yapan Gelir, mezun olduktan sonra Fenerbahçe Dergisi’nde muhabirlik ve foto muhabirliği yaptı. 2011 yılından sonra meslek hayatına İzmir’de devam etti. İlkses, Yenigün, Ticaret gazetelerinde politika ve ekonomi muhabirliği yaptı. 2014-2019 yıllarında Bergama Belediyesi’nin basın biriminde çalıştı. Halen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapıyor.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page