top of page
Toplumsal Cinsiyet Atölyesi - Sabit ve İkili, Çeşitli ve Değişken - Nurgül Öz
Toplumsal Cinsiyet Atölyesi - Sabit ve İkili, Çeşitli ve Değişken - Nurgül Öz

28 Oca Paz

|

Bergama

Toplumsal Cinsiyet Atölyesi - Sabit ve İkili, Çeşitli ve Değişken - Nurgül Öz

Toplumsal cinsiyet meselesinin yaşantımızda kapladığı alan geniş. Öyle geniş ki, zaman zaman seçim, hareket ve iletişim alanlarımızı daraltıyor. Peki cinsiyet gibi sabit, belirli ve karşıtlıklar üzerine oluşturulmuş bir anlayışın içinde değişkenlik, belirsizlik ve karmaşa için yer açabilir miyiz?

Saat ve Yer

28 Oca 2024 15:00 – 16:50

Bergama, Turabey, Hacı Yamak Sk., 35700 Bergama/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Toplumsal cinsiyet meselesinin yaşantımızda kapladığı alan geniş. Öyle geniş ki, zaman zaman seçim, hareket ve iletişim alanlarımızı daraltıyor. Peki cinsiyet gibi sabit, belirli ve karşıtlıklar üzerine oluşturulmuş bir anlayışın içinde değişkenlik, belirsizlik ve karmaşa için yer açabilir miyiz? Değişken, belirsiz, karmaşık olanı ne kadar kapsayabiliriz? 

Pratik yaşamdan örneklerle ilerleyeceğimiz ve bol bol soru soracağımız bu atölyeye, özgünlüğü ve özgürlüğü üzerine düşünmek ve biraz risk almak isteyen herkes davetli.

Atölye, 28 Ocak Pazar günü saat 15.00'de. 

Nurgül Öz Hakkında: 

Psikolog, eğitimci, hareket sever. Psikoloji lisansını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamladı. Berlin'de siyaset felsefesi ve sanat tarihi üzerine eğitim aldı. Feminist ve queer pedagoji, eleştirel toplumsal cinsiyet çalışmaları, kapsamlı cinsellik eğitimi ve çocuk-genç ruh sağlığı alanında çalışıyor. Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği kurucu üyelerinden ve dernek bünyesinde çocuk ve genç odağında koruyucu-önleyici içerikler geliştiriyor ve yaygınlaştırıyor. Son 6 yıldır Axis Syllabus bilgi arşivinden yararlanarak sınır ve özgürlük arasındaki ilişkiyi, beden ve hareketi kullanarak araştırıyor.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page